Ömer BATTIR
info@yesilermenek.com

TÜM YAZILARI

POŞET HAYAT

Değerli okuyucularımız Ermenek dışında olmam sebebiyle iki haftadır oturup bir sohbet edemedik. Aslında bayağıda bir konu birikti kısaca bunların üzerinden bir geçelim:

Son 10 Günün gündemi nedense sanki hiç gündem yokmuş gibi poşet oldu. Bu konuya iyi tarafından da bakılması gerekildiğini düşünüyorum. Otoritelerin dediği de bu yönde 2 yıl içinde çevre kirliliğinin %47 oranında azalacağı söyleniyor. Yani bize düşen çantamızda, Arabamızda ,Cebimizde poşet taşımak.

Seçim arefesinde bir çok proje konuşuldu yazıldı çizildi. Bundan öne çıkanlar oldu:

Ana cadde üzerinde birkaç noktaya umumi tuvalet yapımı (ki bence mükemmel)

Teleferik (Yıllık masrafının milyar olduğunu düşünürsek bence sıralamanın en sonunda)

Hayvan barınağı (aciliyet gerektiriyor)

Pazar yeri (Büyüklerimizin vardır bir bildiği. Zamana bırakıp onlara güvenmek lazım)

Birinci caddenin trafik sorunu (tek yön,makbuz,refüj,Yetkililere bırakıyorum)

Tarihi eserlerin ışıklandırılması yollandırılması tanıtımı ve restorasyonu

Kapalı oto park (mevcutları değerlendiriyormuyuz ki yenisine ihtiyac olsun). Bu liste uzar gider. Ben mevcut idareyle, yada yeni gelecek olan idareyle , veyahut mevcut idarenin yeniden gelmesi ile bu projelerin sırayla hayata geçeceğine inanıyorum.

Bu vesile ile tekrar hatırlatmak isterim ki seçim bir ay , sonra geçim başlar.Lütfen bunu unutmadan hareket edelim seçim sonrasıda birbirimizin yüzüne bakacağımızın bilincinde olalım.

Bu ve daha fazlası için Lütfen www.ermenekguncel.com ve facebook tan Ermenek Hediyelik i takip edelim hepinize iyi haftalar.